تصفیه آب برج‌های خنک کننده

تصفیه آب برج‌های خنک کننده

 

آب ماده‌ای منحصر بفرد است اکثر فرآیند‌های تولیدی صنعتی جهت بهره‌برداری صحیح و افزایش بازده نیازمندسیستم برج‌های خنک کننده هستند. پالایشگاه‌ها، کارخانجات فولاد، صنایع پتروشیمی، کارخانجات تولیدی شیمیایی و نیروگاه‌های تولیدبرق، جهت پیشبرد اهداف خود درزمینه تولید، نیازمند و وابسته به سیستم برج‌های خنک کننده‌اند. سیستم برج‌های خنک کننده دما و فشار را براساس انتقال گرما از سیال گرم به آب سرد، کنترل می‌نماید که در واقع کاهش دما انجام می‌گیرد و در عین حال، باعث افزایش دمای آب سرد می‌گردد. بنابراین پیش از استفاده مجدد آب باید آنرا خنک کرد یا اینکه با آب جبرانی تازه، آنرا را جایگزین نمود.

سه روش اساسی در طراحی سیستم برج‌های خنک کننده وجود دارد. طراحی یک سیستم خنک کننده، تاثیر و راندمان آن برای استفاده در یک واحد، بستگی به نوع فرآیندخنک کردن، خواص و مشخصات آب و ملاحظات زیست محیطی دارد.

چرا نیاز به سیستم برج‌های خنک کننده یک امر ضروری است؟

بسیاری از سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، فرآیند‌های صنعتی و تولیدی کمکی بطور موثر و با بازدهی بالا کار نمی‌کنند مگر آنکه دما و فشار در محدوده خاص تثبیت شود.

فرآیند برج های خنک کننده

انتقال حرارت از یک ماده به ماده دیگر اساس فرآیند خنک کردن است. ماده‌ای که حرارت را از دست می‌دهد، بعنوان ماده خنک شونده و ماده‌ای که گرما را دریافت می‌کند بعنوان ماده سرد کننده در نظر گرفته می‌شود. کل سیستم برج‌های خنک کننده براساس پس دادن و گرفتن حرارت آب با استفاده از مقادیر زیاد آب جهت سرد کردن، هستند.

چرا جهت سرد کردن از آب استفاده می‌شود؟

چند عامل موثر در منحصر بفرد بودن آب بعنوان یک ماده سرد کننده مناسب، وجود دارد:

1. فراوانی، سهولت دسترسی و ارزانی

2. سهولت در انتقال و جابجایی

3. انتقال بخش زیادی از گرما در واحد حجم

4. عدم انبساط و انقباض قابل ملاحظه در محدوده دمایی نرمال

5. تجزیه ناپذیر بودن

 

 

 

نام مرکز فروشنده توضیحات تلفن تماس
   

 

 

 

 

در صورتی که محصولی مرتبط با این مقاله دارید این امکان وجود دارد تا در پایان مطلب اطلاعات تماس با شما به مدت یکسال درج گردد. برای این امر کافیست تا مطابق با شرایط ذیل عمل نمایید:

 

 ارسال اطلاعات ذیل از طریق تلگرام به شماره 09125721141 و یا ایمیل به آدرس order.mhm(a)gmail(.)com و یا تماس با شماره 33531216-021 :

- نام محصول یا محصولات

- نام فروشگاه و یا شرکت شما

- تلفن تماس با واحد فروش شما

- ارسال رسید واریز مبلغ در ازای هر محصول 10.000 تومان به شماره کارت 5674-0267-9973-6037 به نام محمد حسین معصومی پور 

 

ظرف مدت 24 ساعت اطلاعات شما در وبسایت به مدت یکسال منتشر می گردد.

نمایش تعداد مطالب
1184628
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز فرهنگی دیجیتال ارتباطات می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و ساختار سایت، موجب پیگرد قانونی خواهد بود.
واحد ثبت سفارش: 021-33531216
واحد پشتیبانی: 021-33983039
ثبت سفارش: order.mhm(a)gmail(.)com
پشتیبانی: ads(a)adscell(.)ir
تلگرام: 09125721141

این مجموعه در خصوص تمامی مراودات مالی با مجموعه های تبلیغ دهنده توسط شما هیچگونه مسئولیتی ندارد.